Torbalı Halı Yıkama

Günümüzde evde kullanılan halıların zamanla kirlenmesinden doğan temizlik ihtiyacına yönelik yapılan işlemler bütününe genel kullanımda halı yıkama veya halı temizleme denmektedir. Herkesin kendi halısını kendi imkanlarıyla temizlemesinin güç olduğu şehirleşmenin yaygın olduğu bölgelerde bu işi bizim gibi kurulmuş özel firmalar sipariş üzerine yapmaktadırlar. Bu firmalar evlere servis yapmak suretiyle halılarınızı evinizden alıp yıkama tesisi veya yıkama fabrikalarına götürüp gerekli işlemi(temizlik) yaptıktan sonra yine evinize teslim etmektedirler.

Tesislerdeki temizlik yöntemi genelde sulu yıkama olmaktadır. Birçok modern tesiste yıkama işlemi halının bir düzine ünite üzerinden geçmesi şeklinde olmaktadır. Profesyonel anlamda halı yıkama işini icra eden tesislerde sipariş ve yıkama işlemleri genelde birkaç aşamada yapılmaktadır. Halı yıkama hizmetlerimiz halının çeşitine göre değişiklik göstermektedir. Her yöreye ait özel dokuma yöntemleri kullanılarak üretimi yapılmış halılarınızı çeşitlerine göre ayırmaktayız. 

Makina halısı gibi halılar standart temizlik aşamalarından geçerken el dokuma yün halılarınız bünyesinde canlı organizmalar barındırdıkları için zarar vermeyen özel içerikli halı yıkama şampuanları ve teknikler kullanılmaktadır. Tam otomatik halı yıkama makinalarında özel baskı ayarı ve 0.80 mikron fırça kılına sahip dairesel halı yıkama fırçaları ile çift yönlü olarak halının en dibine kadar nüfuz edebilen teknolojiye sahip bir şekilde özel temizlik işlemlerinden geçmektedirler.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Naturel Halı Yıkama Şampuanları Kullanıyoruz

Örnek resimimizde de göreceğiniz üzere kullandığımız halı şampuanı Era111 makinalarımızın da yardımı ile halının hav arasına inerek dibe yapışmış yağ kir ve tozları yerinden kaldırarak yüzeye iter. Bu sayede yüzeye çıkan kir çift yönlü çalışan fırçalar ile yüzyden itilerek makina üzerine dikey konumda yerleştirilmiş gelberi ve rulo fırçalar yardımı ile makinanın tahliye bölümüne itilerek atılır.

Hali hazırda halen halı yüzeyinden atılamayan daha sert bir leke varsa yine Era111 markası tarafından üretilen biyolojik ve kostiksiz leke sökücüler yardımı ile lekeye lokal müdahale ile halı yüzeyinden manuel olarak atılır.

TOP